ZAMÓWIENIA: 

+48 729 288 932

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

+48 506 787 878

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 facebook youtube twitter

Żurawie budowlane - podstawowe informacje

Żurawie budowlane

Żuraw budowlany to urządzenie, które znajduje szerokie zastosowanie na placu budowy. Dzięki niemu możliwe jest zarówno przyspieszenie prowadzonych prac, jak i ułatwienie ich realizacji. Na obecnym rynku znaleźć można kilka podstawowych typów żurawi, takich jak np. mini-żurawie, żurawie stacjonarne i żurawie budowlane. Co warto wiedzieć na ich temat? Zachęcamy do uważnej lektury naszego artykułu!

Mini-żurawie

Mini-żurawie to wyjątkowo poręczne i nowoczesne maszyny. Ich głównym zadaniem jest wykonywanie prac dźwigowych w trudno dostępnych i ciasnych miejscach. Najogólniej rzecz ujmując, mini-żurawie wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie nie da się użyć tradycyjnego żurawia - stacjonarnego lub samojezdnego. Urządzenia tego typu montowane są na specjalnych gąsienicach, dzięki czemu do ich cech charakterystycznych zalicza się wyjątkową zwrotność. Ponadto, dzięki małym gabarytom można z nich korzystać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Żurawie samojezdne

Żurawie samojezdne cieszą się w naszym kraju bardzo dużą popularnością. Wpływ na taki stan rzeczy ma przede wszystkim to, że można się nimi swobodnie poruszać, zarówno po drogach, jak i  placach budowy. Ich wykorzystanie poleca się przede wszystkim w sytuacjach, w których konieczne jest przemieszczanie dźwigu. Cechą charakterystyczną żurawi samojezdnych jest stosunkowo mały zasięg prac.

Żurawie stacjonarne

Żurawie stacjonarne wykorzystywane są w pracach, które wymagają dużej precyzji. Ich obsługa jest  stosunkowo prosta i opiera się na operowaniu specjalistycznymi drążkami sterowniczymi. Dzięki użyciu żurawia stacjonarnego możliwe jest m.in. swobodne transportowanie materiału - w dowolne miejsce i na dowolną wysokość. Do jego cech cech charakterystycznych zaliczyć należy duży zasięg pracy. Niestety, żurawie stacjonarne mają również swoje wady. Najważniejszymi są wysokie koszta montażu i demontażu oraz brak możliwości swobodnego przemieszczania z miejsca na miejsce. 

Zobacz również

Dźwig

Dźwigi


Jeśli są Państwo zainteresowani wynajmem niezawodnych i bezpiecznych dźwigów, zapraszamy do kontaktu. Nasze dźwigi samojezdne to gwarancja szybkiej realizacji każdego przedsięwzięcia.

Podnośnik

Podnośniki


Podnośniki to nieodzowne maszyny do prac na wysokościach. Ich wynajem jest zdecydowanie tańszą opcją niż zakup nowych maszyn. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Logistyka

Logistyka


Oferujemy profesjonalne usługi z zakresu logistyki. Zajmujemy się transportem towarów oraz ich załadunkiem i rozładunkiem. Wszystkie zlecenia realizujemy profesjonalnie i terminowo.

Nasz sprzęt

Nasz sprzęt


Posiadamy nowoczesny, bezpieczny sprzęt na wynajem. Nasze maszyny poddawane są regularnym kontrolom i przeglądom technicznym, dzięki czemu ryzyko awarii podczas pracy jest znikome.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.