+48 729 288 932

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 506 787 878

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 facebook youtube

Jak wykorzystać podnośniki koszowe w działaniach ratunkowych?

Sytuacja, w której będziemy potrzebować natychmiastowej pomocy może pojawić się w każdej chwili. Przyczyną może być pożar, a nawet gwałtowna zmiana pogody i związane z nią wichury, czy podtopienia. Aby niezbędna akcja ratunkowa mogła zostać przeprowadzona szybciej i jeszcze bardziej efektywnie, w jej przebiegu wykorzystywane są innowacyjne narzędzia. To dzięki nim szkody i starty w ludziach można ograniczyć niemal do minimum. Jednym z szeroko uznanych elementów są podnośniki, a w szczególności podnośniki koszowe. Gdzie znajdują swoje zastosowanie? I na czym polega ich fenomen? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

 

Podnośniki - gdzie stosowane?

Mało kto wie, że podnośniki koszowe zostały wymyślone na potrzeby sadownictwa. Ich forma zapewniała i wciąż zapewnia bezpieczeństwo podczas sezonowego zbioru owoców. Jednak to nie wszystko. Elementy te wyróżniają się niezwykłą uniwersalnością, dzięki czemu wykorzystywane są także podczas aranżacji architektury krajobrazu, podczas różnego rodzaju remontów i budów, wszelkich pracach na wysokości, a także podczas malowania budynków, napraw dachów albo wymiany okien. Ich możliwości spełniają też wymagania firm sprzątających, które używają ich podczas mycia elewacji, okien, czy innych prac, które wymagają odpowiedniego przygotowania.

Jednak to nie wszystko. Jak wspomnieliśmy na wstępie, doskonałe parametry podnośników wykorzystywane są, by ratować ludzkie życie. Dzięki odpowiedniej konstrukcji umożliwiają one sprawne pokonanie każdej pojawiającej się przeszkody i przeprowadzenie akcji nawet w miejscach uznawanych za trudnodostępne. Każdego dnia zastępy strażaków i innych służb wspomaga się podnośnikami, by ewakuować osoby uwięzione na najwyższych piętrach zagrożonego budynku. Ich budowa sprawia, że możliwa jest także ochrona osób niepełnosprawnych, które poruszają się na wózku inwalidzkim. Podnośniki koszowe są nieodzowną pomocą podczas gaszenia pożarów, szczególnie gdy ogień dociera na duże wysokości. Aby usprawnić akcję, na urządzeniach niejednokrotnie montowane są działka wodno-piaskowe, które mogą być sterowane zdalnie.

Podnośniki - dlaczego ważne?

Skoro więc podnośniki umożliwiają ratowanie ludzkiego życia, ważna jest ich doskonała budowa. Podczas produkcji liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo i niezawodność, czyli czynniki nieodzowne w sytuacjach kryzysowych. Doskonałe działanie omawianych narzędzi jest możliwe dzięki wysokiej klasy materiałom, takim jak stal, czy aluminium oraz dzięki innowacyjnej myśli technicznej. Podnośniki dają nam gwarancję stabilności, nawet gdy sytuacja jest szczególna i inne środki zawodzą. Wszystkie wyróżniają się też maksymalną funkcjonalnością i intuicyjnym sposobem obsługi, dzięki czemu spełniają swoją rolę zarówno w dużych miastach, jak i w małych miejscowościach. Z czego więc dokładnie są zbudowane?  

Kosz i jego możliwości 

Podnośniki to narzędzia, w których zadbano o każdy szczegół konstrukcyjny. Wszystkie detale stworzone są tak, by całość jak najlepiej spełniała swoje zadanie i mogła przyczynić się do efektywności działań ratowniczych. Jedną z najbardziej unikatowych części podnośnika jest jego kosz. To element niezwykle ergonomiczny i pojemny, który wyróżnia się jednocześnie dużą stabilnością. W większości przypadków wykonany jest z aluminium, dzięki czemu możliwe jest stworzenie dużej i solidnej konstrukcji o niewielkiej masie. Kosz montowany w podnośnikach wyposażony jest w kilka punktów wejścia, by usprawniać prowadzenie akcji. 

Co więcej, kosze posiadają możliwość precyzyjnego pozycjonowania, co sprawia, że pomoc może zostać jeszcze lepiej dopasowana do panujących warunków. Wyposażone są także w specjalne punkty zaczepu, które umożliwiają wykorzystanie noszy o wadze nawet do trzystu kilo. Chociaż kosz sam w sobie stanowi doskonałą pomoc, może zostać rozbudowany o dalsze elementy. Niektóre z nich to wyciągarka, drabinka do nurkowania, nawiewniki świeżego powietrza, wentylatory, węże, systemy kamer, czy systemy zabezpieczające przed upadkiem.

Wysięgnik teleskopowy - kluczowy element

Żaden podnośnik nie wykazywałby jednak swoich możliwości, gdyby nie kluczowy element, jakim jest wysięgnik teleskopowy. To on sprawia, że kosz zostaje uniesiony na odpowiednią do przeprowadzenia ewakuacji wysokość. Stosowany w podnośnikach wysięgnik bazuje zazwyczaj na wytrzymałej i niezawodnej nawet w wysokich temperaturach stali. Dzięki połączeniu wysokiej klasy materiału i innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych możliwe jest sprawne i wieloletnie funkcjonowanie. Wszystko to sprawia, że gotowość operacyjna sprzętu jest bardzo wysoka.

Doskonała konstrukcja

Jednak podnośniki stosowane w działaniach ratowniczych składają się także z innych elementów. Ich stabilność zależna jest m.in. od innowacyjnych obrotnic, które charakteryzują się minimalnym rozmiarem przy maksymalnej wydajności. To dzięki nim odpowiednia równowaga zachowywana jest nawet wtedy, gdy teren jest nachylony lub warunki stają się maksymalnie trudne. Dodatkowo podnośniki w większości wyposażone są w dodatkowe oświetlenie, które pozwala na przeprowadzenie działań w nocy, a także w czasie nieprzyjaznej pogody. Punkty świetlne są bezpiecznie zintegrowane i odporne na warunki atmosferyczne, a do tego oświetlają całą górną powierzchnię nadwozia i obszar wokół pojazdu. Wszystko to sprawia, że strażacy i inne osoby odpowiedzialne za prowadzenie akcji ratunkowej mogą skupić się na wykonywanych działaniach.  

Nasza oferta

Jeśli szukasz wysokiej klasy podnośnika koszowego na wynajem, sprawdź naszą ofertę. Już od wielu lat zajmujemy się profesjonalnym wynajmem sprzętu, który ułatwi Ci prace i zagwarantuje bezproblemowe działanie. Naszą cechą rozpoznawczą są konkurencyjne ceny i sprzęt od renomowanych producentów, a celem - zapewnienie zadowolenia i bezpieczeństwa, a także dostarczenie narzędzi do bezpiecznej i efektywnej pracy. Nasz sprzęt poddajemy regularnym kontrolom i przeglądom, by zapewnić naszym klientom maksimum satysfakcji i bezpieczeństwa. W ofercie znajdziesz podnośniki teleskopowo-nożycowe o wysokości od 8 do 50 m, podnośniki przegubowo-teleskopowych o wysokości od 8 do 50 m, podnośniki samochodowe o wysokości od 18 do 70 m, a także omawiane w tekście podnośniki koszowe. Już dziś sprawdź naszą konkurencyjną ofertę.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.