+48 729 288 932

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 506 787 878

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 facebook youtube

Aktualności

 
budowniczy wybierający ciężkie maszyny do budowy

Dlaczego wynajem maszyn budowlanych jest bardziej opłacalny od kupna?

Roboty budowlane wiążą się nie tylko z koniecznością wykonywania zadań typowych dla profilu konkretnego wykonawcy, ale czasami wymagają również przeprowadzenia działań, które są niezbędne bardzo rzadko. W wielu takich sytuacjach firma, która podjęła się prac, może nie dysponować koniecznym sprzętem, a jego zakup może okazać się kosztowny. Lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm, które posiadają potrzebne maszyny i udostępniają je za stosowaną opłatą. W grę może wchodzić np. wynajem ładowarek teleskopowych. W Bydgoszczy można je znaleźć m.in. w firmie Regan, specjalizującej się w sprzedaży maszyn nowych i używanych oraz dostarczaniu urządzeń na określony czas.

Czytaj więcej...

maszyny budowlane na placu budowy

Czy warto inwestować w używany sprzęt budowlany?

Prowadzenie działalności w branży budowlanej wiąże się z koniecznością wykorzystywania wielu rodzajów sprzętu, który będzie niezbędny podczas wykonywania robót ziemnych. Specjalistyczne urządzenia będą też nieodzowne przy pracach transportowych, prowadzeniu prac drogowych i ulepszaniu podłoża. Zakup nowych urządzeń może być dla wielu wykonawców problemem z uwagi na ceny, nie ma jednak przeszkód, aby skorzystać z propozycji firm oferujących sprzedaż używanych maszyn budowlanych. Przekonajmy się, jakie są zalety takiego rozwiązania i sprawdźmy, czy może to być opłacalne.

Czytaj więcej...

transport koparki

Jak zorganizować transport ponadgabarytowy?

Większość ładunków przewożonych przy wykorzystaniu tradycyjnych ciężarówek oraz ciągników siodłowych z naczepami to towary spaletyzowane. W przypadku maszyn i urządzeń, a także instalacji o dużych rozmiarach i znacznej masie np. zbiorników, kominów czy wysokich słupów, jak również konstrukcji m.in. wiatraków konieczny będzie specjalistyczny transport ponadgabarytowy. W Bydgoszczy kompleksowe usługi tego rodzaju świadczy firma Regan mająca do dyspozycji odpowiednie naczepy oraz dźwigi umożliwiające załadunek i rozładunek. Przekonajmy się, co wiąże się z przygotowaniem przewozów ładunków ponadgabarytowych.

Czytaj więcej...

tiry w korku

Logistyka i jej znaczenie w transporcie drogowym

Funkcjonowanie nowoczesnej gospodarki jest niemal w pełni uzależnione od zapewnienia możliwości wysyłania towarów na większe i mniejsze odległości. Dotyczy to sprowadzania niezbędnych surowców, wysyłki gotowych wyrobów lub dostarczania półproduktów do dalszej obróbki. Przemieszczanie ładunków to także transport maszyn i urządzeń, fragmentów instalacji czy specjalistycznych pojazdów. W Bydgoszczy transport międzynarodowy i krajowy najlepiej zlecić firmie Regan, która oferuje m.in. transport ładunków ponadnormatywnych, a także załadunek i rozładunek przesyłek tego rodzaju z wykorzystaniem żurawi samochodowych. Przekonamy się, jakie jest znaczenie transportu drogowego i zobaczmy, jakie operacje logistyczne są tu konieczne.

Czytaj więcej...

ciężarówka na tle zachodzącego słońca

Kto odpowiada za bezpieczeństwo ładunku w transporcie międzynarodowym?

Każdy klient zlecający dostarczenie ładunku oczekuje, że zostanie on dowieziony bez zbędnej zwłoki i w odpowiednim stanie. Obowiązujące przepisy regulują kwestie odpowiedzialności za stan ładunku podczas wykonywania przewozu, zarówno, gdy w grę wchodzi trasa krajowa, jak i transport międzynarodowy. W Bydgoszczy świadczeniem usług tego rodzaju zajmuje się firma Regan, przykładająca szczególną wagę do jakości świadczonych usług i współpracująca ze zleceniodawcą na każdym etapie realizacji zadania od załadunku po wyładunek. Przekonajmy się, jak wygląda problem odpowiedzialności z punktu widzenia istniejących aktów prawnych.

Czytaj więcej...

załadunek towaru

Jakie czynności składają się na załadunek i rozładunek w transporcie międzynarodowym?

Spedycja międzynarodowa to nie tylko bezpieczne magazynowanie ładunków oraz ich szybki transport do odbiorcy, ale także czynności związane z załadunkiem i rozładunkiem towarów. W przypadku produktów, które przesyła się w postaci spaletyzowanej niezbędne czynności są zwykle proste i ograniczają się do podstawienia ciężarówki lub naczepy pod rampę oraz skorzystania z wózka jezdniowego, czyli popularnego widlaka. W sytuacji, gdy w grę wchodzą ładunki o większej masie lub nietypowych gabarytach cała operacja okazuje się bardziej skomplikowana. Przekonajmy się, co wiąże się z przygotowywaniem przewozu towarów tego rodzaju oraz odbieraniem ich w miejscu przeznaczenia.

Czytaj więcej...

ciężarówka

Zabezpieczenie towaru a konwencja CMR. Co warto wiedzieć?

Nadawca zlecający przewóz ładunku liczy na to, że dotrze on do miejsca przeznaczenia w umówionym terminie oraz w odpowiednim stanie. Warto jednak pamiętać, że w transporcie międzynarodowym obowiązki związane z zabezpieczeniem towaru na poszczególnych etapach jego podróży spoczywają w różnych częściach zarówno na przewoźniku, jak i zleceniodawcy. Przekonajmy się, jak wygląda to w świetle konwencji CMR i sprawdźmy, jakie jest znaczenie tego dokumentu.

Czytaj więcej...

naczepa

Jak prawidłowo zabezpieczyć ładunek na naczepie do transportu?

Przewozy ładunków powinny odbywać się w sposób, który ochroni je przed ryzykiem uszkodzenia, a jednocześnie nie spowoduje zagrożenia w ruchu drogowym. Jest to o tyle ważne, że przewoźnik odpowiada za stan ładunku, a także za przestrzeganie przepisów związanych z bezpieczeństwem w transporcie międzynarodowym. W Bydgoszczy usługi tego typu oferuje firma Regan, która specjalizuje się m.in. w transporcie ponadgabarytowym. Przekonajmy się, dlaczego zabezpieczenie ładunku jest tak ważne i sprawdźmy, jakie rozwiązania należy w tym celu zastosować.

Czytaj więcej...

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.