+48 729 288 932

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 506 787 878

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 facebook youtube

Czy warto inwestować w używany sprzęt budowlany?

Prowadzenie działalności w branży budowlanej wiąże się z koniecznością wykorzystywania wielu rodzajów sprzętu, który będzie niezbędny podczas wykonywania robót ziemnych. Specjalistyczne urządzenia będą też nieodzowne przy pracach transportowych, prowadzeniu prac drogowych i ulepszaniu podłoża. Zakup nowych urządzeń może być dla wielu wykonawców problemem z uwagi na ceny, nie ma jednak przeszkód, aby skorzystać z propozycji firm oferujących sprzedaż używanych maszyn budowlanych. Przekonajmy się, jakie są zalety takiego rozwiązania i sprawdźmy, czy może to być opłacalne.

Wady i zalety używanych maszyn budowlanych

Używany sprzęt budowlany będzie znacznie tańszy niż nowy, ponieważ cena, jaką trzeba zapłacić, uwzględnia spadek jego wartości wynikający ze stopnia zużycia, dostępności podobnych urządzeń, a także kosztów eksploatacji. Niższe koszty zakupu wiążą się jednak z pewnymi mankamentami – maszyny z drugiej ręki nie będą miały tak długiego okresu żywotności, jak dostarczone bezpośrednio przez producenta. Nie można też liczyć na gwarancję oraz należy uwzględniać fakt, że część podzespołów jest w gorszym stanie i niebawem może wymagać wymiany. Z drugiej strony warto pamiętać, że części do starszych maszyn są tańsze, w wielu przypadkach można znaleźć ich zamienniki, a w ostateczności posłużyć się elementami regenerowanymi. Zakup urządzeń wiąże się też z pewnym ryzykiem – nowe maszyny będą prawidłowo działały, o ile nie przydarzy się nagła usterka – co do sprzętu używanego, to należy brać pod uwagę, że jednym z powodów sprzedaży przez poprzedniego właściciela mogła być świadomość zbliżającej się konieczności wymiany kosztownych podzespołów.

Czy warto kupować sprzęt używany?

Najprostsza odpowiedź na to pytanie brzmi: tak, ale tylko wtedy, jeżeli pochodzi on z pewnego źródła, a nabywca ma możliwość zweryfikowania jego stanu technicznego. Taka transakcja może być opłacalna nawet wówczas, jeżeli kupującego czekają pewne wydatki, o ile będzie ich świadomy, a ich wysokość nie podważy sensu całej inwestycji. Trzeba też pamiętać, że znaczna część używanych maszyn jest w dobrym stanie technicznym i może być eksploatowana jeszcze przez wiele lat.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.