+48 729 288 932

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 506 787 878

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 facebook youtube

Rodzaje podnośników i ich charakterystyka

Wykonywanie robót wysokościowych wymaga zapewnienia pracownikom możliwości bezpiecznego dotarcia do miejsca ich prowadzenia, a także stworzenia warunków, w których będą oni mieli pełną swobodę działania oraz użycia potrzebnego sprzętu. W grę mogą tu wchodzić m.in. prace montażowo-instalacyjne, a także konserwacyjne i serwisowe. Klasycznymi sposobami organizowania działań tego rodzaju jest korzystanie z rusztowań, co jednak okazuje się długotrwałe i kosztowne albo tzw. dostępu linowego, który nie sprawdza się, gdy pracownicy muszą zabrać ze sobą dużo materiałów lub ciężkie narzędzia. Rozwiązaniem, które pozwala na uniknięcie takich niedogodności, jest wypożyczenie zwyżki albo wynajem podnośników koszowych. We Włocławku urządzenia tego rodzaju udostępnia firma REGAN. Przekonajmy się, czym różnią się te dwa rodzaje sprzętu.

Podesty ruchome

Podesty ruchome to urządzenia, w których platforma robocza jest unoszona dzięki działaniu mechanizmu nożycowego poruszanego siłownikami hydraulicznymi. Podnoszenie oraz opuszczanie podestu jest możliwe za sprawą przybliżania albo oddalania od siebie dolnych części pary, skrzyżowanych ze sobą i złączonych sworzniem elementów, tworzących konstrukcję, podobną do podwójnej litery „X”. Zmiana ich położenia powoduje zbliżanie się lub oddalanie górnych części mechanizmu, a jednocześnie sprawia, że złączona z nim platforma unosi się w górę albo się obniża. W podnośniku występuje zwykle kilka takich zestawów, w zależności od osiąganej wysokości roboczej. Cechą charakterystyczną podestu jest to, że może się on przemieszczać jedynie w pionie, choć całe urządzenie może oczywiście przejechać w inne miejsce.

Podnośniki koszowe

Podnośniki koszowe to sprzęt, w którym stosuje się umieszczoną na samojezdnym podwoziu albo platformie samochodu obrotową podstawę. Na niej osadzone jest unoszone wahliwie ramię, które jest połączone z ramieniem teleskopowym. Całość może się więc unosić do góry, a wysuwane hydraulicznie segmenty ramienia mogą przemieszczać kosz na sporą odległość od środka obrotu podstawy. W przypadku podnośników koszowych liczy się więc zarówno wysokość podnoszenia, jak i wysięg boczny. Kosz może się poruszać nie tylko w pionie, ale też docierać do niemal dowolnego punktu znajdującego się w zasięgu ramienia.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.