+48 729 288 932

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 506 787 878

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 facebook youtube

W jakich typach robót stosuje się ładowarki teleskopowe?

Ładowarki teleskopowe to wózki podnośnikowe ze zmiennym wysięgiem, czyli urządzenia uniwersalne i wielozadaniowe. Ich główna rola to przewożenie i rozładunek towarów o wielkich gabarytach i dużym ciężarze. Wyposażone są w napęd na cztery koła i charakteryzują się dużą zwrotnością i szybkością jazdy. Zaliczane są do wózków widłowych specjalizowanych. Udźwig tych maszyn może wynosić nawet 22 tony, a wysokość podnoszenia sięga 30 metrów.

Wśród ładowarek teleskopowych wyróżnić można:
    • ładowarki czołowe – z nieruchomą kabiną operatora i wysięgnikiem zamontowanym po prawej stronie maszyny;
    • ładowarki obrotowe – z dodatkową głowicą obrotową umożliwiającą obrót kabiny operatora o 360 stopni, charakteryzujące się dużą wysokością podnoszenia. 

Uniwersalność zastosowania ładowarki teleskopowe zawdzięczają możliwości zamontowania na nich platform roboczych i różnego rodzaju osprzętu, na przykład chwytaków, wideł paletowych, łyżek, pługów, szufli, rozrzutników i wielu innych. Dzięki tym wymiennym elementom jedno urządzenie może być wykorzystywane na wiele sposobów, co jest z pewnością wygodne i ekonomiczne dla użytkownika. Pozwala także zaoszczędzić miejsce do przechowywania maszyn. Dodatkowym atutem jest to, że obecnie jest możliwy wynajem ładowarek teleskopowych lub zakup używanego sprzętu w dobrym stanie technicznym. 

Gdzie najczęściej stosowane są ładowarki teleskopowe? 

Ładowarki teleskopowe wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu. Dzięki zastosowaniu osprzętu możliwe jest chwytanie zwartych ładunków, na przykład palet i skrzynek lub zgarnianie sypkich produktów luzem. W budownictwie umożliwiają prace na wysokościach, na przykład czyszczenie orynnowania, konserwacje elewacji budynku, naprawy dachu. Popularne są także w rolnictwie i ogrodnictwie, ponieważ pozwalają na przenoszenie zarówno ciężkich metalowych konstrukcji, jak i materiałów sypkich takich jak ziemia, zboża, drewno, bele słomy, nawóz czy kamienie. Ze względu na możliwość przenoszenia palet stosowane są często przy rozładunkach towarów. 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.