+48 729 288 932

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 506 787 878

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 facebook youtube

Jakie czynności składają się na załadunek i rozładunek w transporcie międzynarodowym?

Spedycja międzynarodowa to nie tylko bezpieczne magazynowanie ładunków oraz ich szybki transport do odbiorcy, ale także czynności związane z załadunkiem i rozładunkiem towarów. W przypadku produktów, które przesyła się w postaci spaletyzowanej niezbędne czynności są zwykle proste i ograniczają się do podstawienia ciężarówki lub naczepy pod rampę oraz skorzystania z wózka jezdniowego, czyli popularnego widlaka. W sytuacji, gdy w grę wchodzą ładunki o większej masie lub nietypowych gabarytach cała operacja okazuje się bardziej skomplikowana. Przekonajmy się, co wiąże się z przygotowywaniem przewozu towarów tego rodzaju oraz odbieraniem ich w miejscu przeznaczenia.

Z jakich urządzeń można korzystać przy załadunku i przeładunku towarów?

Sposobem na szybki i efektywny załadunek towarów, których masa lub gabaryty wykluczają wykorzystanie tradycyjnych palet i wózków widłowych, jest użycie specjalnej ładowarki teleskopowej albo dźwigu. W pierwszym przypadku istnieje możliwość skorzystania z różnych typów osprzętu do ładowarek, pozwalających m.in. na przemieszczanie całych kontenerów, obsługę towarów sypkich czy wszelkiego typu bel i kręgów. W sytuacjach, w których trzeba sobie poradzić z ładunkami o dużej masie zwykle przy czynnościach związanych z załadunkiem i rozładunkiem, używa się żurawi samochodowych. Zapewniają one sporą wysokość podnoszenia i duży wysięg, dzięki czemu mogą operować, znajdując się w większej odległości od unoszonego ładunku. Z ich pomocą bez problemów można obsługiwać przewozy ponadgabarytowe – w tym zbiorniki, maszyny, a także pojazdy szynowe i jednostki pływające.

Co jest ważne przy umieszczeniu ładunku na pojeździe?

Przewóz ładunku wiąże się z koniecznością jego starannego zamocowania. Pozwala to na zapewnienie wymaganego bezpieczeństwa i zmniejsza ryzyko wypadku wskutek niekontrolowanego przemieszczenia się wiezionej masy. Do podstawowych metod stosowanych przy załadunku należy korzystanie z pasów transportowych oraz przy większych masach z odciągów łańcuchowych. Pomocne są także elementy zwiększające tarcie np. maty, kliny i kolce.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.