+48 729 288 932

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 506 787 878

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 facebook youtube

Logistyka i jej znaczenie w transporcie drogowym

Funkcjonowanie nowoczesnej gospodarki jest niemal w pełni uzależnione od zapewnienia możliwości wysyłania towarów na większe i mniejsze odległości. Dotyczy to sprowadzania niezbędnych surowców, wysyłki gotowych wyrobów lub dostarczania półproduktów do dalszej obróbki. Przemieszczanie ładunków to także transport maszyn i urządzeń, fragmentów instalacji czy specjalistycznych pojazdów. W Bydgoszczy transport międzynarodowy i krajowy najlepiej zlecić firmie Regan, która oferuje m.in. transport ładunków ponadnormatywnych, a także załadunek i rozładunek przesyłek tego rodzaju z wykorzystaniem żurawi samochodowych. Przekonamy się, jakie jest znaczenie transportu drogowego i zobaczmy, jakie operacje logistyczne są tu konieczne.

Jakie jest znaczenie transportu drogowego?

Przy transporcie ładunków na duże odległości najczęściej korzysta się z najtańszego transportu morskiego, który jest popularny zwłaszcza przy przesyłaniu dużych partii towarów. Gdy dystanse są nieco mniejsze, wybierany jest częściej transport kołowy, w tym przewozy kolejowe. Ze względu na to, że sieć połączeń nie jest jednak aż tak rozbudowana, jak drogi, średnie i krótkie trasy są zdominowane przez transport samochodowy. Jest on również konkurencją dla kolei na dłuższych dystansach, ponieważ w tym przypadku znacznie prostszy i szybszy jest załadunek i rozładunek. Spedytor dysponuje też większymi możliwościami doboru trasy czy nawet włączania przewozów drobnicowych.

Jak wygląda logistyka przewozów drogowych?

Planowanie tras oraz zapewnienie możliwości swobodnego załadunku i rozładunku towarów w przypadku transportu samochodowego jest znacznie prostsze niż przy korzystaniu z innych środków transportu. Dla typowych ładunków paletyzowanych w zupełności wystarczają zwykłe wózki widłowe albo auta wyposażone w HDS-y. Przy przewozach ponadnormatywnych niezbędne będą dodatkowe urządzenia, najczęściej w postaci żurawi samojezdnych. Dają one możliwość operowania na niewielkim obszarze, a także oferują znaczny wysięg i sporą wysokość podnoszenia, pozwalając na podejmowanie ładunków również z większej odległości, sprawdzają się więc również w ciasnej zabudowie i ograniczonej przestrzeni, co będzie przydatne np. przy translokacjach maszyn.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.