+48 729 288 932

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 506 787 878

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 facebook youtube

Dlaczego wynajem maszyn budowlanych jest bardziej opłacalny od kupna?

Roboty budowlane wiążą się nie tylko z koniecznością wykonywania zadań typowych dla profilu konkretnego wykonawcy, ale czasami wymagają również przeprowadzenia działań, które są niezbędne bardzo rzadko. W wielu takich sytuacjach firma, która podjęła się prac, może nie dysponować koniecznym sprzętem, a jego zakup może okazać się kosztowny. Lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm, które posiadają potrzebne maszyny i udostępniają je za stosowaną opłatą. W grę może wchodzić np. wynajem ładowarek teleskopowych. W Bydgoszczy można je znaleźć m.in. w firmie Regan, specjalizującej się w sprzedaży maszyn nowych i używanych oraz dostarczaniu urządzeń na określony czas.

Kiedy opłaca się wynajmować maszyny budowlane?

Maszyny budowlane dają ogromne możliwości sprawnego i szybkiego wykonywania rozmaitych zadań, lecz jednocześnie są dość kosztowne. Zakup urządzeń nowych lub używanych będzie więc dla większości firm sporym wydatkiem. Okaże się to opłacalne wówczas, jeżeli będą często używane, ponieważ zyski z ich pracy pozwolą na szybką amortyzację oraz sfinansowanie utrzymania m.in. przeglądów, napraw i materiałów eksploatacyjnych. W sytuacji, gdy wykonawca nie dostaje dużej ilości zleceń, przy których konkretne maszyny okażą się przydatne, takie zamrożenie kapitału lub obciążenie się kredytem czy leasingiem nie ma jednak uzasadnienia, ponieważ środki te można przeznaczyć na inwestycje, które dają większe szanse na uzyskanie zwrotu nakładów. Podstawą do podjęcia decyzji musi więc być rzetelna kalkulacja i dokładna analiza swoich potrzeb.

Jakie są korzyści z wynajmu maszyn budowlanych?

Firma, która decyduje się na wynajem maszyn budowlanych, ponosi wydatki związane z ich eksploatacją wyłącznie przez czas, na jaki zostały one jej udostępnione. Nie musi się martwić ani niezbędnymi przeglądami technicznymi, ani uzyskaniem odpowiednich dopuszczeń, co będzie konieczne w przypadku sprzętu objętego nadzorem UDT. Nie musi też zatrudniać specjalistów mających uprawnienia do obsługi konkretnych urządzeń, ponieważ wiele maszyn np. dźwigi samojezdne są oferowane wraz z operatorem.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.