+48 729 288 932

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 506 787 878

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 facebook youtube

Zasadnicze różnice między dźwigami a podnośnikami

Urządzenia transportu bliskiego to kategoria, w której znajduje się wiele rodzajów sprzętu pozwalającego na przemieszczanie ładunków na niezbyt dużych dystansach. Poszczególne konstrukcje są opracowywane tak, by były w stanie jak najlepiej realizować zadania z określonego obszaru, co sprawia, że związki między nimi są dość odległe, choć w niektórych przypadkach używa się ich jednocześnie. Dobrym przykładem może tu być korzystanie z żurawi samochodowych, podnośników koszowych lub podestów przejezdnych przy robotach wysokościowych. Znajduje to swoje odzwierciedlenie w ofercie przedsiębiorstw proponujących zarówno wypożyczanie podnośników, jak i wynajem dźwigów. We Włocławku przykładem może być specjalizująca się w takich usługach firma REGAN.

Co wyróżnia podnośniki?

Podnośniki to urządzenia pozwalające na transportowanie pracowników mających wykonać jakieś zadanie – na ogół montażowo-instalacyjne albo konserwacyjne na odpowiednią wysokość, a tym samym bezpieczne prowadzenie robót wysokościowych. Występują one w dwóch odmianach – jako podesty ruchome oraz podnośniki koszowe. Podesty są wyposażone w platformę roboczą, która jest unoszona w pionie na odpowiednią wysokość za sprawą mechanizmu nożycowego. Działa on za sprawą przybliżania do siebie dolnych części kilku par skrzyżowanych i połączonych sworzniem elementów połączonych z platformą, powodując jej unoszenie oraz obniżanie przy ich oddalaniu. W podnośnikach koszowych wykorzystywana jest obrotowa podstawa, na której osadzone jest unoszone wahliwie ramię połączone z częścią teleskopową, która może się wydłużać. Konstrukcje tego rodzaju dają szersze możliwości, ponieważ kosz przemieszcza się nie tylko w pionie, ale także w poziomie.

Jak działają dźwigi samochodowe?

Dźwigi samochodowe to urządzenia, które służą do podnoszenia ładunków na odpowiednią wysokość, a także przemieszczania ich w płaszczyźnie poziomej. Wykorzystują one podwozie samochodu ciężarowego, na którym umieszczona jest obrotowa wieża z kabiną operatora oraz wahliwym ramieniem podnoszonym siłownikiem hydraulicznym połączonym z ramieniem teleskopowym, które może zwiększać swoją długość. Urządzenie jest wyposażone w mechanizm, który rozwija lub zwija stalową linę zakończoną hakiem pozwalającym na unoszenie przedmiotów z użyciem dopasowanych do nich zawiesi.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.