+48 729 288 932

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 506 787 878

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 facebook youtube

Jak transportować duże gabaryty?

Transport przedmiotów o dużych gabarytach bywa kłopotliwy. Niezależnie od tego czy jest to przeprowadzka, czy też jakiś element musi zostać z fabryki dostarczony w całości, często wiąże się to z koniecznością dostosowania środka lokomocji, jak również z odpowiednim zabezpieczeniem, czy przenosinami. Duże gabaryty są dość powszechne i można do nich zaliczyć pianino czy kanapę w czasie przeprowadzki, jednak oprócz tego w pracach budowlanych, drogowych czy gdy tworzona jest jakaś specjalistyczna konstrukcja, konkretne elementy muszą być w całości, aby odpowiednio spełniały powierzoną sobie rolę. Jak je najlepiej przewieźć i o czym należy pamiętać, aby mieć pewność zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom dróg, jak i temu co przewozimy?

Co jest najważniejsze w czasie takiego transportu?

Jeśli decydujemy się na usługi transportowe, to z pewnością będziemy mogli liczyć na fachową pomoc i doradztwo profesjonalistów w kwestii przewozu towarów wielkogabarytowych. Wiele oczywiście zależy od tego, co ma być przewiezione i w jakim czasie. Zlecenia prywatne czy firmowe, związane z przeprowadzkami zwykle są mniej kłopotliwe, gdyż odpowiedniej wielkości bus czy ciężarówka będą wystarczającym środkiem transportu. Oczywiście może pojawić się problem z wnoszeniem pianina, ale i na to są sposoby. Czasem załadunek i przewożenie jest utrudnione przez niestandardowy rozmiar, kształt czy rozmieszczenie środka ciężkości. Wówczas z pewnością najlepszym wyjściem jest zlecenie takiego zadania profesjonalnej firmie.

O czym należy pamiętać?

W transporcie wielkogabarytowym istotne jest, aby nie były przekraczane dopuszczalne naciski osi danego auta na drogę, nie wolno również narażać stabilności auta, czy ograniczać sobie widoczności. Ponadto światła oraz tablice rejestracyjne nie mogą być zasłonięte, a ładunek powinien być przytwierdzony i zabezpieczony w taki sposób, aby nie stanowił zagrożenia dla innych pojazdów i uczestników ruchu. Najważniejsze jest więc dopilnowanie kwestii związanych z bezpieczeństwem.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.