ZAMÓWIENIA: 

+48 729 288 932

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

+48 506 787 878

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 facebook youtube twitter

Blog

ładowarka teleskopowa

Ładowarki teleskopowe to wózki podnośnikowe ze zmiennym wysięgiem, czyli urządzenia uniwersalne i wielozadaniowe. Ich główna rola to przewożenie i rozładunek towarów o wielkich gabarytach i dużym ciężarze. Wyposażone są w napęd na cztery koła i charakteryzują się dużą zwrotnością i szybkością jazdy. Zaliczane są do wózków widłowych specjalizowanych. Udźwig tych maszyn może wynosić nawet 22 tony, a wysokość podnoszenia sięga 30 metrów.

transport gabarytów

Transport przedmiotów o dużych gabarytach bywa kłopotliwy. Niezależnie od tego czy jest to przeprowadzka, czy też jakiś element musi zostać z fabryki dostarczony w całości, często wiąże się to z koniecznością dostosowania środka lokomocji, jak również z odpowiednim zabezpieczeniem, czy przenosinami. Duże gabaryty są dość powszechne i można do nich zaliczyć pianino czy kanapę w czasie przeprowadzki, jednak oprócz tego w pracach budowlanych, drogowych czy gdy tworzona jest jakaś specjalistyczna konstrukcja, konkretne elementy muszą być w całości, aby odpowiednio spełniały powierzoną sobie rolę. Jak je najlepiej przewieźć i o czym należy pamiętać, aby mieć pewność zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom dróg, jak i temu co przewozimy?

Żuraw na budowie

Żurawie są często niezbędne do wykonania wielu prac przeładunkowych czy montażowych. Stosowane są w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym, w pracach transportowych i przeładunkowych w portach, czy zakładach produkcyjnych. Ułatwiają, a często po prostu umożliwiają podnoszenie, opuszczanie, obracanie, przemieszczanie i montowanie ładunków o sporych rozmiarach i ciężarze. Klasyfikujemy i rozróżniamy żurawie ze względu na wiele parametrów, ale kluczowym jest ich udźwig.

wyciągnięcie zatopionej barki

Usługi związane z pracą z użyciem dźwigów czy podnośników to już właściwie standard. Nie każda firma posiada takie urządzenia na swoim wyposażeniu, dlatego często wynajmuje inną, która takie usługi oferuje. Czasem chodzi o przeładunek jakichś większych elementów, podniesienie czegoś na odpowiednią wysokość lub rozładowanie, na przykład kontenerów. To wszystko wymaga oczywiście odpowiednio dopasowanego sprzętu i umiejętności. W końcu dźwigu nie wynajmuje się do czegoś, co waży kilkadziesiąt kilogramów. Przy tym prace z użyciem takich maszyn zawsze niosą ze sobą pewne ryzyko i są niebezpieczne. Jednak czasem zlecenia mogą być jeszcze bardziej skomplikowane. Na przykład wyciągnięcie zatopionej barki.

gaszenie pożaru podnośnikiem

Sytuacja, w której będziemy potrzebować natychmiastowej pomocy może pojawić się w każdej chwili. Przyczyną może być pożar, a nawet gwałtowna zmiana pogody i związane z nią wichury, czy podtopienia. Aby niezbędna akcja ratunkowa mogła zostać przeprowadzona szybciej i jeszcze bardziej efektywnie, w jej przebiegu wykorzystywane są innowacyjne narzędzia. To dzięki nim szkody i starty w ludziach można ograniczyć niemal do minimum. Jednym z szeroko uznanych elementów są podnośniki, a w szczególności podnośniki koszowe. Gdzie znajdują swoje zastosowanie? I na czym polega ich fenomen? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Wynajem dźwigu

Powiedzmy to już na samym początku - wynajem dźwigów, to rozwiązanie o wiele tańsze, niż ich zakup. Jeżeli rozważają Państwo skorzystanie z takiej usługi, to znaczy to, że urządzenie nie jest wam potrzebne przez cały czas. Wykorzystanie dźwigu ułatwia wykonywanie szeregu prac budowlanych. Jakie są główne zalety wypożyczania dźwigów? - zapraszamy do uważnej lektury naszego bloga.

Wynajem dźwigów

Zarówno dźwigi, jak i podnośniki koszowe znajdują szerokie zastosowanie podczas wielu prac budowlanych. Jeżeli nie dysponują Państwo własnym tego typu sprzętem, to warto rozważyć jego wynajem. Chociaż urządzenia o tak dużych gabarytach wypożycza się najczęściej firmom, to jednak nie jest to żaden wyznacznik, ponieważ z usług wynajmu mogą również skorzystać osoby indywidualne. Jak znaleźć rzetelne przedsiębiorstwo świadczące usługi wynajmu dźwigów? - zapraszamy do lektury naszego bloga.

Żurawie budowlane

Żuraw budowlany to urządzenie, które znajduje szerokie zastosowanie na placu budowy. Dzięki niemu możliwe jest zarówno przyspieszenie prowadzonych prac, jak i ułatwienie ich realizacji. Na obecnym rynku znaleźć można kilka podstawowych typów żurawi, takich jak np. mini-żurawie, żurawie stacjonarne i żurawie budowlane. Co warto wiedzieć na ich temat? Zachęcamy do uważnej lektury naszego artykułu!

Zobacz również

Dźwig

Dźwigi


Jeśli są Państwo zainteresowani wynajmem niezawodnych i bezpiecznych dźwigów, zapraszamy do kontaktu. Nasze dźwigi samojezdne to gwarancja szybkiej realizacji każdego przedsięwzięcia.

Podnośnik

Podnośniki


Podnośniki to nieodzowne maszyny do prac na wysokościach. Ich wynajem jest zdecydowanie tańszą opcją niż zakup nowych maszyn. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Logistyka

Logistyka


Oferujemy profesjonalne usługi z zakresu logistyki. Zajmujemy się transportem towarów oraz ich załadunkiem i rozładunkiem. Wszystkie zlecenia realizujemy profesjonalnie i terminowo.

Nasz sprzęt

Nasz sprzęt


Posiadamy nowoczesny, bezpieczny sprzęt na wynajem. Nasze maszyny poddawane są regularnym kontrolom i przeglądom technicznym, dzięki czemu ryzyko awarii podczas pracy jest znikome.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.